Unisex ruksaky, pánske a dámske batohy

Ruksak patrí medzi vybavenie, ktoré rozhodne nekupujete každý mesiac. Preto, ak už nadíde čas jeho kúpi, mal by čo – to vydržať, nemal by vás z neho bolieť chrbát, mal by byť dostatočne priestranný, ľahký, využiteľný na viacero  spôsobov a v neposlednom rade by mal byť zaujímavý aj na pohľad. Požiadaviek je neúrekom a najlepšie ich spĺňajú unisex ruksaky.

Unisex ruksaky riešia otázku veku a pohlavia

Je samozrejmé, že dieťaťu nedáme robustný a ťažký ruksak. Rovnakým spôsobom by sme mali premýšľať, že aj medzi mužmi a ženami sú tiež podstatné anatomické rozdiely, ktoré treba zohľadniť. Preto z tohto hľadiska ruksaky delíme na dámske ruksaky, školské ruksaky a unisex.  Unisex batohy majú najdlhší a najširší chrbtový nosný systém a najvyššiu nosnosť. Dámske sú osadené kratším a užším chrbtovým systémom, užšími a bližšie k sebe umiestnenými ramennými popruhmi, inak tvarovaným bedrovým pásom a ich nosnosť je pochopiteľne nižšia.

Práve unisex ruksaky sú prispôsobené najširšiemu spektru užívateľov. Svojím strihom a dizajnom sú ideálne ako pre ženy, tak aj pre mužov. Neutrálne farby a doplnky, jednoduchý a nadčasový vzhľad, ľahko kombinovateľné k akémukoľvek voľnočasovému a športovému outfitu. Unisex ruksaky sú jednoducho ideálnym spoločníkom pre mužov a ženy akejkoľvek vekovej kategórie.

Na túry aj vychádzky

Unisex ruksaky sa vyznačujú uvoľneným a športovým vzhľadom. Preto sú vhodné najmä na kratšie výlety, prechádzky, cyklistiku. Teda všade tam, kam toho na cestu nepotrebujete zbaliť veľa. Unisex ruksaky sú viac – menej malej až strednej veľkosti, teda o objeme do 40-50 litrov. Vďaka tejto perfektnej veľkosti sa vám do nich zmestí všetko potrebné aj na menšiu túru. Pre lepší prehľad a organizáciu disponujú unisex batohy veľkou priehradkou a niekoľkými menšími vnútornými ako aj vonkajšími vreckami, do ktorých sa vám zmestí fľaša, náhradné oblečenie, jedlo, doklady, telefón, slnečné okuliare či hygienické potreby a iné maličkosti.

Unisex ruksak ako príručná batožina? A prečo nie

Všeobecne platí, že na palubu lietadla si môžete so sebou vziať príručnú batožinu o rozmeroch cca 55 × 40 × 20 cm  a hmotnosti 7 až 9 kg, čomu zhruba zodpovedajú práve unisex ruksaky malej až strednej veľkosti. Ak necestujete na dlho a neberiete so sebou všetko možné aj nemožné, unisex ruksak vám môže postačiť aj ako hlavná batožina, čím sa, najmä u nízkonákladových aerolinkách, vyhnete priplácaniu si za batožinu určenú do podpalubia. Mnohé z nich povoľujú si na palubu okrem príručnej batožiny zobrať aj tašku na notebook, čiže na nejakú kratšiu zahraničnú cestu ste plnohodnotne zbalení.

Nepodceňujte materiál a kvalitu prevedenia

V našej ponuke máte na výber širokú škálu unisex ruksakov vyrobených z rôznych materiálov. Dôležitou podmienkou pri výbere materiálu je zrejme pre každého nepremokavosť a váha ruksaku. Aj naše unisex ruksaky sú vo väčšine prípadov vyrobené z nepremokavého nylonového materiálu. Ak, ale túžite po klasickom látkovom ruksaku, jeho vodeodolnosť zabezpečíte napríklad kúpou špeciálnej nepremokavej pláštenky na ruksak alebo impregačného spreja na látku.

Nosné popruhy sú najviac namáhanou časťou. Preto by mali byť nielen kvalitne spracované, ale aj pohodlné. To znamená, že by mali byť vystužené a ľahko nastaviteľné. Čo sa týka zadnej strany, ruksaky unisex disponujú kvalitne prepracovanou chrbtovou časťou, ktorá je prievzdušná a vystužená, čím si ruksaky držia svoj tvar a pri nosení zvyšujú váš komfort. Samotné unisex ruksaky sú pritom veľmi ľahké, a teda vám nebudú záťaž zbytočne ešte viac navyšovať.

Väčšina unisex batohov sa uzatvára zipsom, spravidla s dvomi jazdcami, ktoré tak uľahčujú manipuláciu. Iné sa zas uzatvárajú koženými popruhmi a prackami, ktoré im dodávajú punc elegancie.

Aby vám vydržal, čo najdlhšie

Keďže vás unisex ruksak bude sprevádzať na potulkách lesom, mestom či prežívať s vami rôzne dobrodružstvá, je jasné, že ho za každú cenu neochránite pred poveternostnými podmienkami či inými útrapami, ktoré naň budú číhať. Na druhej strane, môžete týmto situáciám aspoň čiastočne predchádzať, a to v podobe správnej starostlivosti. Iba tak vám bude môcť robiť dlhoročného parťáka. Vhodná je aj impregnácia, no bežne si vystačíte napríklad s navlhčenou handričkou v mydlovej vode, s ktorou sa hravo zbavíte zaschnutého blata a iných nečistôt.

Filter produktov

Dostupnosť
Farba
Materiál
Značka
Veľkosť
Zapínanie
Zrušiť filtrovanie
Zoradiť: