Crossbody kabelky

Kabelky nazývané crossbody si každá žena zamiluje už na prvý pohľad. Majú ideálnu veľkosť, ktorá zaručí, že sa vám do kabelky zmestia len veci, ktoré skutočne potrebujete. A navyše sú nesmierne štýlové a nadčasové. S príchodom teplejších dní ich môžeme v uliciach vidieť čoraz častejšie. Preto by sme mohli povedať, že crossbody patria do kategórie obľúbených letných kabeliek. Ak aspoň jednu vlastníte, potom určite viete, o čom hovoríme. Ak však ešte žiadnu nevlastníte, veríme, že po vzhliadnutí našej pestrej ponuky si crossbody kabelky získajú Vaše srdce a obdiv.

Viete, ako crossbody kabelky vznikli?

Vo väčšine prípadov sú kabelky zaraďované do kategórií podľa typu remienka/ popruhu alebo rúčky, a tiež podľa tvaru a štýlu. Inak tomu nie je ani v prípade crossbody kabelky. Tá sa vyznačuje dlhým popruhom, ktorý umožňuje nosenie kabelky krížom cez telo.

Podnetom pre vznik súčasného konceptu crossbody kabeliek, bolo ponúknuť nielen ženám, ale i mužom tašky, ktoré by umožňovali voľnosť rúk, tzv.“ handsfree tašky“. Títo „predchodcovia“ crossbody kabeliek paradoxne zožali úspech najmä u mužského obecenstva, a to najmä u poštových poslíčkov a opravárov elektrického vedenia.

Až o čosi neskôr sa stali aj predmetom módneho priemyslu, ktorý im dal súčasnú podobu. Módni dizajnéri im dodali punc trendovosti a nadčasovosti, ich pôvodnú veľkosť o niečo zmenšili, a s malými obmenami si každú sezónu právom užívajú výslnie na prehliadkových mólach. Crossbody kabelky sa tak stali obľúbenými kabelkami medzi ženami po celom svete.

Čo stojí za popularitou crossbody kabeliek?

Kabelky cez telo sú úžasne v tom, že sú maximálne kompaktné, praktické a funkčné. Vďaka dlhému popruhu si ju prehodíte krížom cez seba a v žiadnom prípade sa nemusíte obávať, že by vám skĺzla z ramena, ako to býva u iných kabeliek, ktoré sa nosia klasickým spôsobom. Štýl nosenia crossbody kabeliek minimalizuje aj riziko ich odcudzenia. Popruh si viete nastaviť podľa vlastných potrieb, je veľmi pohodlný, nikde vás nič netlačí a máte voľné ruky.

Aj keď do nich nezmestíte toľko vecí, čo do klasických kabeliek, verte nám, je to len pre vaše dobro. S crossbody kabelkami sa naučíte poriadku, organizovanosti a zbavíte sa toho hlasu v hlave, ktorý Vám hovorí, aby ste tam pre istotu napchali ešte ďalších XY zbytočností. Menšia hmotnosť znamená menšiu záťaž pre Vašu chrbticu. Hmotnosť crossbody kabelky je rovnomerne rozložená medzi chrbát a rameno, a teda kabelka nemá tendenciu Vaše rameno „ťahať k zemi“.

Ako si vybrať crossbody kabelku?

Ako pri všetkých kabelkách, aj tu platí zlaté pravidlo, ktoré hovorí, že je lepšie investovať do koženej, prípadne do crossbody kabelky z eko kože. V našej ponuke máte na výber zo širokého spektra  najrôznejších strihov, tvarov a farebných kombinácii. Nájdete v nej kabelky cez telo ladené do elegantných verzií, bežne nositeľných až po tie extravagantné.

Výhodou takýchto kabeliek je, že sú univerzálne použiteľné a môžete s nimi vyraziť skutočne kamkoľvek. Dizajn crossbody kabeliek dokáže vyraziť dych, ale i decentne oživiť akýkoľvek outfit. Stačí si vybrať takú, ktorá s ním bude ladiť, alebo jednoducho zabudnúť na všetky módne pravidlá a vybrať si takú, po ktorej Vaše srdce už dlho túži.

Aké farebné odtiene sa nosia?

To, v akej farbe si ju zvolíte, je veľmi individuálna záležitosť. Ak, ale chcete byť v kurze, stavte sa na jemné a veľmi svieže pastelové odtiene. Pudrová ružová,  levanduľová, bledo modrá či slabo žltá, to je len  niekoľko pastelových farieb, ktoré majú tú moc byť rovnako univerzálne, ako tradičná čierna, hnedá alebo biela.

Ak obľubujete tmavšie farby, siahnite napríklad po sýto fialovej, bordovej či stále veľmi populárnej khaki farbe. Medzi stálicami, aj keď o niečo excentrickejšími, sa stále nachádzajú všetky metalické a holografické odtiene.

Stránka 1 z 4 - 64 položiek celkom
LB2307 BG (1) 1000x1000
Novinka
21,99 €
24,99 € (–12 %)
S2200ML
BGBN 1 1000x1000
Novinka
21,99 €
24,99 € (–12 %)
S2173ML
30098 kabelka presivana kozenkova ml na rameno cierna 1021835ML
20669 kabelka saddle crossbody s doplnkami modra 162955ML
20681 kabelka saddle crossbody s doplnkami ruzova 172959ML
20678 kabelka saddle crossbody s doplnkami seda 102958ML
24827 taska messenger kono crossbody panska siva 1021561ML
Kabelka - Arcadia, eko kožená s doplnkami, čierna 102918ML
Kabelka - Arcadia, eko kožená s doplnkami, ružová 172921ML
Kabelka - Arcadia, eko kožená s doplnkami, sivá 102920ML
Kabelka - Arcadia, eko kožená s doplnkami, zelená 152919ML
25601 kabelka damska crossbody cierna
24,99 €
1021633ML
Hore
Ďalšie produkty