Školské ruksaky

Každý z nás si prejde školskými lavicami a zažije nezabudnuteľné chvíle počas hodín strávených v škole. Každodenným školským sprievodcom školáka alebo študenta je práve školská taška či školský batoh. Ak práve chodíte do školy alebo vaše dieťa, potom určite viete, čo taký školák musí mať vždy pri sebe vo svojom batohu.

Školské tašky či ruksaky by mali byť štýlové, odľahčené a najmä praktické. Tašky pre najmenších musia spĺňať aj vlastnosti, ktoré sú zdraviu neškodné, ako napríklad vystužená chrbtová časť, vystužené popruhy pre pohodlné nosenie , nakoľko deti potrebujú viac vecí ako študent na vysokej škole. Stredoškoláci a vysokoškoláci kladú dôraz na ruksaky s priehradkami na notebook, zakladač a písacie potreby. Väčšina z nich si všíma aj dizajn a štýl ruksaku, aby ho vedeli zladiť so svojím školským outfitom.

 

Ako správne vybrať školskú tašku pre dieťa?

Školák na dolnom stupni základnej školy potrebuje mať rôzne školské pomôcky a knihy so sebou a preto sa odporúča mať tašku s pevným držaním tvaru . Pre pocit pohodlia sú tašky odľahčené, majú vystužené popruhy na ramená, vystuženú chrbtovú časť a reflexné prvky. Reflexné prvky sú dôležité najmä, ak dieťa chodí do školy, či zo školy samo alebo so súrodencom, či kamarátmi.

Veľkosť tašky by mala zodpovedať veľkosti chrbtovej časti dieťaťa. Horná časť tašky by mala byť v jednej rovine s ramenami a spodná časť tašky by mala byť opretá o oblasť krížovej časti. Šírka tašky nesmie obmedzovať pohyb paží pri chôdzi. Ak spĺňa taška tieto vlastnosti, potom sa dieťa nemá tendenciu predkláňať ani zakláňať. Usporiadanie školských potrieb a pomôcok by malo byť usporiadané tak, abynajťažšie veci boli čo najbližšie k chrbtovej časti .

Ďalej si môže dieťa vybrať školskú tašku aj na základe detského dizajnu z obľúbenej kreslenej rozprávky alebo hry. Kreslené postavičky, či motívy tak spríjemnia dieťaťu školské chvíle a budú sa tak tešiť na ďalšie.

 

Ako byť vždy štýlový na strednej či vysokej škole?

Študenti už rozmýšľajú v dnešnej dobe úplne inak. Väčšina z nich si potrpí na svoj outfit, vizáž a doplnky. Siahajú po štýlových módnych kúskoch, aj keď sú práve v škole. K ležérnemu a elegantnému outfitu sa hodia ruksaky z eko kože , alebo ruksaky tkané z pevnej nepremokavej textílie . Eko kožené ruksaky so zlatými či striebornými doplnkami uprednostňujú najmä dievčatá, ktoré majú rady eleganciu. Typické ruksaky z textílie sú pre dievčatá aj chlapcov, ktoré obľubujú najmä džíny, tričko, mikinu a tenisky. Ležérny každodenný outfit s ruksakom na chrbte.

Dámske alebo unisex ruksaky sú väčšinou v stredných a veľkých veľkostiach. Terajším módnym trendom sú mini ruksaky , ktoré sú v oveľa menšom rozmere, ale tie si radšej vezmite na potulky mestom, či výlety.

Batohy disponujú s priehradkami na veci, ktoré potrebujete mať so sebou v škole, ako napríklad notebook, knihy, tablet, mobil a písacie potreby. Ich tvar sa vyplní podľa vnútornému obsahu.

Školské batohy sú nielen trendy ale aj praktické tým, že ich nosíte na oboch ramenách a ruky máte tak k dispozícii. Zároveň sa prenesie a rozloží váha batohu rovnomerne a nebude spôsobovať zdravotné ťažkosti. Batoh pohltí množstvo vecí, ktoré by ste do kabelky, alebo nejakej inej tašky nevložili. Tak čo takto si pre zmenu vybrať nejaký štýlový a zároveň praktický batoh práve teraz?

Stránka 1 z 3 - 35 položiek celkom
23051 ruksak unicorn dievcensky latkovy ruzovy 4721320ML
E1672 BK (1) 1000x1000 402240ML
13907 batoh s kozenymi doplnkami velky sivy 402243ML
14357 batoh s kozenymi doplnkami velky tmavomodry 462244ML
28028 ruksak bodkovany do skoly cerveny
14,99 €
442008JC
28025 ruksak bodkovany do skoly sedy
14,99 €
402007JC
1397 ruksak bodkovany kvetinovy na zips cierny 402182ML
1400 ruksak bodkovany kvetinovy na zips modry 462183ML
1406 ruksak bodkovany kvetinovy na zips sivy 402185ML
Hore
Ďalšie produkty