Peňaženky dámske

Peňaženky sú pre ženy rovnako dôležité ako kabelky. Paradoxom však je, že ich až tak často nemeníme. Väčšinou si kúpime jednu, ktorá nám dokáže robiť štýlovú a praktickú parťáčku pokojne aj rok.  Aj keď dámske peňaženky patria medzi veci, ktoré používame denne a nevieme sa bez nich zaobísť, venujeme im len nepatrnú pozornosť. A pritom by sme mali peňaženky viac chrániť, vhodne ich ošetrovať a pri výbere dbať nielen na dizajn, ale hlavne na kvalitu ich spracovania. Ešte pred tým, ako si jednu trendy peňaženku z našej ponuky vyberiete, zamyslite sa nad tým, čo všetko od nej budete požadovať. Nemusí to byť výhradne len funkčnosť a praktickosť, ale aj mnoho iných atribútov, ktoré tiež stoja za konečným rozhodnutím.

Viete si zvoliť správnu veľkosť?

Je veľmi dôležité si vopred určiť, koľko vecí by mala vaša peňaženka zvládnuť uschovať. Ak máte množstvo kariet a vždy so sebou nosíte istý obnos peňazí, bude pre vás ideálnym riešením väčšia peňaženka zapínajúca sa na zips, ktorá disponuje dostatočným priestorom na karty, mince a papierové bankovky.

Zlatou cestou sú stredne veľké peňaženky, ktoré vám budú akurát do ruky a nebudete si pripadať, akoby ste v kabelke nosili ďalšiu menšiu „kabelku do ruky“.

Menšie dámske peňaženky sa vo väčšine prípadov zapínajú na cvok či patent, vyzerajú skutočne elegantne, roztomilo a ich veľkou výhodou je, že sa vám hravo zmestia aj do malej kabelky. A možno vás to prekvapí, ale aj malé peňaženky môžu ponúknuť skutočne veľkorysý priestor.

Keď vyberáme dámske peňaženky podľa farby

Farebné ladenie peňaženky vypovedá niečo aj o vašej osobnosti. Uprednostňujete klasické farby, ako je čierna či hnedá?  Potom určite nemôžete šliapnuť vedľa. A navyše sa vôbec nemusíte báť, že by sa vám dámska peňaženka v týchto farebných tónoch veľmi rýchlo zašpinila.

Dámy, ktoré uznávajú filozofiu Feng Shui určite vedia, že najideálnejšou farbou pre peňaženku je červená. Práve tá umožňuje aktivovať prílev peňazí do peňaženky a tiež pomáha rýchlo dosiahnuť to, čo po čom túžite. Na druhej strane červená je vášnivou farbou, ktorá k ženám jednoducho pasuje. S červenou dámskou peňaženkou budete vždy vypadať rafinovane.

Medzi ďalšie obľúbené farby určite patrí modrá, fialová, zelená, béžová, biela, či ružová. Veľmi populárne sú zlatá či strieborná, ktoré uprednostňujú ženy milujúce ten pomyselný dotyk luxusu.

Najvhodnejší materiál

Dámske peňaženky sú vyrábané takmer zo všetkých druhov materiálov, či už ide o kožu, eko kožu, prírodné a syntetické textílie. Je len na vás, aký materiál si vyberiete. Dá sa povedať, že takmer každá peňaženka plní svoj účel a ak sa o ňu staráme, môže vydržať aj niekoľko rokov.

Avšak, investovať do kvalitnej peňaženky pre dámy sa skutočne oplatí. Ponúkame vám veľký výber dámskych peňaženiek vyrobených z pravej kože, ako aj eko kože. Práve eko koža je medzi našimi zákazníčkami veľmi obľúbená nielen z dôvodu dlhej životnosti, ale najmä cenovej dostupnosti. Okrem toho, je na prvý pohľad nerozoznateľná od kože.

Ako treba peňaženku ošetrovať?

Rovnako ako o prírodnú kožu, tak aj o eko kožu je potrebné sa správne starať. Predĺžite tým životnosť peňaženky. Dámske peňaženky sa môžu čistiť jemne navlhčenou handričkou bez chemikálií, alebo s trochou mydlovej vody, ktorá odstráni z povrchu najmä mastné fľaky. Dopriať im môžete aj hýčkanie v podobe impregnačných prípravkov, ktoré sú na to učené.

Stránka 1 z 5 - 68 položiek celkom
29867 penazenka dianaco jesenna edicia cierna D201435
Peňaženka - DianaCo pestré kvietky mandľová D211415
29270 penazenka dianaco velka kozenkova cierna D201383
Product Bellakabelky 9 11494
Novinka
22,99 €
D2011467
26114 penazenka z eko koze ml siva
17,99 €
2011672ML
27017 penazenka zmrzlina mentolova
9,99 €
251146CV
28175 penazenka autumn diana kozenkova cierna D201334
28571 penazenka david jones elegantna hneda
19,99 €
24,99 € (–20 %)
211109EF
28196 penazenka diana autumn na zips ruzova
16,99 €
D271341
Peňaženka - DianaCo pastelová so zipsom béžová D231403
Peňaženka - DianaCo pastelová so zipsom čierna D201400
Hore
Ďalšie produkty