Kufre

Dovolenka za rohom? Alebo vás čaká dlhšia pracovná cesta v zahraničí? Tak to by ste sa mali začať už baliť do poriadnej batožiny. Možno vám ten starý kufor  už doslúžil alebo len hľadáte novú variantu? Tak sa porozhliadnite po našej ponuke! Nájdete tu veľké i malé cestovné kufre ako i celé zostavy. Taktiež si môžete vyberať z rôznych materiálov, farebných a dizajnových prevedení. Ak sa neviete rozhodnúť pre ten správny cestovný kufor, nechajte si od nás poradiť.

Výber vhodného cestovného kufra nie je ľahkou záležitosťou najmä, ak chcete, aby vám vydržal nielen počas cesty na dovolenku, ale aj niekoľko rokov po nej. V prvom rade je nutné si uvedomiť, aký druh cesty idete absolvovať. Na klasickú dovolenku pri mori či služobnú cestu odporúčame cestovný kufor na kolieskach. Ak idete na výlet, predĺžený víkend, či na kratšiu dobrodružnú cestu s častými presunmi, vhodnejšia pre vás bude cestová taška alebo cestovný batoh.

Investícia do celého setu sa vám vyplatí

Cestovná batožina musí byť funkčná a praktická, preto ak často cestujete určite sa vám oplatiť zainvestovať do celého setu cestovných kufrov, ktorý má rovnaký dizajn ale jednotlivé cestovné kufre sú rôznych veľkostí. Využijete ich tiež v prípade, že cestujete s rodinou. Nie každý člen rodiny potrebuje veľký kufor a navyše budete celá rodina krásne zladení.

Typ dopravy

Pri výbere nového cestovného kufra je treba zvážiť aj to, akým dopravným prostriedkom budete cestovať. Idete lietadlom, autobusom, vlakom či dokonca loďou? Každý druh dopravy má svoje špecifické požiadavky, čo sa týka cestovnej batožiny. Preto si vopred zistite, aké rozmery, váhu či iné špecifiká musí váš cestovný kufor spĺňať.

Aký materiál si vybrať?

Určite nie jedenému z vás sa stalo, že ste po prílete do svojej vysnívanej dovolenkovej destinácie zostali nemilo prekvapení, pretože váš cestovný kufor prišiel poškodený. A tak si pri ďalšej ceste poviete, že sa vám do cestovnej batožiny neoplatí investovať, veď aj tak vám ju „šikovní“ pracovníci na letisku znova poškodia. Omyl. Kvalitné cestovné kufre dokážu odolať aj silnejším nárazom. Aj keď na začiatku do nich investujete viac, oni vám to niekoľkokrát oplatia.

Cestovné kufre by sme mohli podľa typu materiálu rozdeliť do troch hlavných skupín:

  • textilné cestovné kufre
  • plastové (škrupinové) cestovné kufre
  • kožené cestovné kufre

V našej ponuke nájdete hlavne látkové a plastové cestovné kufre.

Plastové cestovné kufre

Tento typ cestovných kufrov je vo väčšine prípadov vyrobený z polykarbonátu, ABS a polypropylénu, zvyčajne s hliníkovou rukoväťou. Ich výhodou je, že dokážu odolať teplotným zmenám, mechanickému poškodeniu ako aj škrabancom.

Určite oceníte aj ich nepremokavosť a dokonalú ochranu krehkejších vecí umiestnených vo vystuženom vnútri. Navyše plastové cestovné kufre z polykarbonátu a polypropylénu sú ľahké, a teda ideálne na cestu lietadlom. Škrupinové kufre majú ľahkú údržbu, stačí ich utrieť navlhčenou handričkou.

Ich nevýhodou je, že ich objem nezväčšíte, ani keby ste sa všemožne snažili. Sú to pevné kufre, ktoré sa nedajú „nafúknuť“ ako textilné. Preto, najmä ak si plánujete z dovolenky priviesť nejaké suveníry, nesnažte sa ich pred príchodom na dovolenku napratať na maximum, lebo sa vám tam potom už nič viac nezmestí.

Látkové cestovné kufre

Textilné cestovné kufre sa vo veľkej miere vyrábajú hlavne z nylonu, polyamidu a polypropylénu. Ich nepopierateľnou výhodou je ichľahkosť a dostatok vnútorného priestoru, ktorý je členený nespočetným množstvom prepážok a vreciek.

Do textilného cestovného kufra sa hravo zbalíte a navyše všetko bude mať svoje miesto, a vy tak budete mať vo svojich veciach dokonalý prehľad. U väčšiny model textilných kufrov je možné zväčšiť objem povolením zipsov.
Textilné cestovné kufre sa nesú väčšinou v klasických neutrálnych tónoch a jednoduchom dizajne, takže sú ideálne aj pre konzervatívnejších cestovateľov, ktorí hľadajú skôr niečo elegantnejšie.

Ich nevýhodou môže byť ťažšia údržba oproti plastovým kufrom a tiež nedokážu ochrániť krehké veci vo vnútri, tak  spoľahlivo ako plastové kufre. Tiež sa stáva, že textilné kufre často prídu k majiteľovi roztrhnuté alebo rozrezané, tomu však môžete predísť, ak si ich dáte na letisku zabaliť do ochrannej fólie.

Suma sumárum

Každý z uvedených typov má svoje výhody aj nevýhody, a preto sa jednoznačne nedá určiť, ktorý z nich je najlepší. Avšak medzi našimi zákazníkmi sú všeobecne obľúbené práve plastové cestovné kufre.

S obidvoma typmi cestovných kufrov je uľahčená manipulácia aj vďaka otočným 360 - stupňovým kolieskam a teleskopickou rukoväťou, kam si môžete umiestniť napríklad príručnú batožinu, takže sa po letiskovej hale nemusíte premávať ako obvešaný vianočný stromček. Zároveň sa nemusíte báť ani o bezpečnosť svojej batožiny, nakoľko kufre disponujú špeciálnym zámkom na kód.

Stránka 1 z 10 - 155 položiek celkom
Hore
Ďalšie produkty