Náramky

Hľadáte nenápadný, ale napriek tomu veľmi originálny náramok? Alebo skôr ste ten typ, ktorý uprednostňuje výrazné, bohato zdobené a možno tak trochu aj netradičné náramky? Ste na správnom mieste. Naša ponuka dámskych náramkov je tak pestrá, že minimálne si z nej aspoň jeden (ak nie aj dva) určite vyberiete.

Podľa čoho vyberať dámske náramky?

Dizajn

Náramky si zvyčajne vyberáme podľa dizajnu (vzhľadu). Práve dizajn je to prvé, čo si na každom šperku, nielen na dámskom náramku, všimneme. Väčšinou si teda vyberieme ten, ktorý nám ako prvý padne do oka. Akonáhle vám oči padnú na nejaký náramok, pri ktorom sa vám srdce rozbúcha a na tvári  sa vám zjaví okúzľujúci úsmev, zrejme ste natrafili na ten pravý náramok. Dizajn je každého osobitou záležitosťou. Niekomu vyhovuje skôr nenápadný a jemný dizajn a inému  zas učaruje extravagantný náramok v netradičnom tvare či vo výraznej farbe.

Veľkosť náramku

Ak si vyberáte náramok na zapínanie, musíte myslieť na to, že by vám nemal byť príliš tesný, ale ani príliš voľný. Pre výber tej správnej veľkosti, samozrejme, musíte poznať svoju veľkosť. Dĺžka dámskeho náramku závisí od hrúbky vašej ruky, preto by ste si ešte pred kúpou vášho vysnívaného štýlového náramku mali zmerať obvod ruky v tých miestach, kde náramok budete nosiť. Pre štíhlejšie ženské ruky sú ideálne náramky s dĺžkou 17-20 cm, a pre silnejšie 20-23 cm.

Pri pevných kruhových náramkoch pre ženy, merajte okolo kĺbov. Výslednú cifru vydeľte 3,14 a mali by ste dostať priemer náramku, ktorý vám bude sedieť ako uliaty.

Náramky pre ženy, ktoré sú na gumičke sa merajú tak, že prsty držíte natiahnuté mierne od seba a merať by ste mali v ich najširšej časti - znova teda v mieste okolo kĺbov. Veľkosť, ktorú ste namerali by mala byť pre vás ideálna.

Vrstvenie náramkov je IN

Kombinovanie jednoduchších širších či užších dámskych náramkov rôzneho priemeru a dizajnu je veľmi efektné a dodá vám mladistvý a uvoľnený štýl. Na vrstvenie sa hodia hlavne dámske náramky v minimalistickom štýle. Nikdy totiž nebudú pôsobiť nevkusne a ani príliš fádne. Skvelé na nich je, že z nich môžete neustále vytvárať nové a nové kombinácie. 

Držte sa však pravidla – menej je viac. Menší počet náramkov na vašom zápästí  zaručí, že každý z nich krásne vynikne. Na začiatok si vystačíte aj s tromi či štyrmi kúskami, ktoré navzájom spája určitý spoločný prvok a spoločne vytvoria harmonický celok. 

Vrstvenie dámskych náramkov môžete poňať aj tak, že budete vrstviť náramky rôznych materiálov. Dávno už neplatí zásada, že striebro sa kombinuje len so striebrom a kombinácia zlata a striebra je neskutočným módnym prešľapom. Veľmi trendy je vrstvenie dámskych náramkov vyrobených z bieleho zlata v kombinácii so žltým. Rovnako tak môžete kombinovať bižutériu s drahšími kúskami. Prípadne kovové náramky skombinujte s látkovými či koženými. Vyskúšajte napríklad kombináciu mohutného dámskeho náramku s dvomi jemnejšími, alebo naopak. Výsledný efekt bude stáť za to.

Vrstvenie je o cite a fantázii. Nesnažte sa to siliť, dosiahnete tak úplne opačný efekt. Taktiež nekombinujte viacero náramkov,  ak už vás zdobí niekoľko retiazok či prsteňov. Pozor si tiež dávajte na vrstvenie dámskych náramkov na oboch rukách.

Noste ich ako noblesná francúzska!

Super tenké a zdanlivo nenápadné dámske náramky – to je ďalší z módnych trendov v oblasti šperkov. Minimalistické náramky pre ženy a náhrdelníky sú veľkým módnym hitom, ktorý si obľúbili už mnohé ženy. Pôvod tohto módne ošiaľu by sme mohli hľadať vo Francúzsku. Začalo to na módnom veľtrhu v Paríži, kde sa to jemnulinkými náramkami len tak hemžilo. Odtiaľ sa tento trend presunul aj do zvyšku Európy. Krásne a veľmi jemné minimalistické dámske náramky nájdete aj v našej ponuke. Sú vyrobené z rôznych materiálov a dokonale sa hodia na každodenné nosenie.

Máte odvahu? Vyskúšajte masívne dámske náramky

Je jedno akú majú farbu, či z akého sú materiálu. Len jedno kritérium je podstatné – keď už náramok, tak poriadne masívny a neprehliadnuteľný. Veľmi praktické sú napríklad sady niekoľkých náramkov, ktoré spoločne vytvárajú jeden masívny šperk. Klasikou aj naďalej ostávajú hrubé kožené náramky zdobené kovovým zapínaním. Staviť môžete aj na výrazné farby, najmä v lete na vašich opálených rukách krásne vyniknú.

Masívne dámske náramky však musia byť v súlade so štýlom oblečenia, aby nevypadali gýčovo. Tak či tak, každý dámsky náramok predstavuje úžasný spôsob ako vyjadriť svoju jedinečnosť, unikátnosť, originalitu a cit pre módu.

Stránka 1 z 2 - 20 položiek celkom
29054 naramok koralkovy modry s priveskom N034
29045 naramok matny onyx fialovy
14,99 €
N031
28988 naramok prirodny kamen modry
14,99 €
N012
28871 naramok z koraliek bielo modry
13,99 €
AM7018
28991 naramok z prirodneho kamena biely
9,99 €
N013
29000 naramok z prirodneho kamena cierny
9,99 €
N016
28970 naramok z prirodneho kamena modry
9,99 €
N006
Hore
Ďalšie produkty