Náhrdelníky

Už dávno sú preč tie časy, kedy sme náhrdelníky zo šperkovnice vyťahovali len kvôli slávnostným príležitostiam. Súčasná móda diktuje, že by ste ich mali nosiť pokojne aj každý deň. Či už idete do práce, do školy, do divadla, na oslavu alebo len tak do mesta, ozdobte sa náhrdelníkom. Tento šperk bude čerešničkou na torte takmer každého outfitu.

V súčasnosti sa nosia snáď všetky druhy náhrdelníkov od klasických korálkových, cez dámske náhrdelníky z chirurgickej ocele, polodrahokamov až po sofistikované perlové náhrdelníky. V našej ponuke narazíte na kratšie a masívnejšie kúsky, ako i na dlhšie a jemnejšie náhrdelníky.

Náhrdelníky podľa veľkosti

Rovnako ako pri oblečení, topánkach či iných šperkoch, aj pri náhrdelníkoch je dôležité brať ohľad na ich dĺžku. Pri dámskych náhrdelníkoch štandardne rozoznávame  6 typov veľkostí.

Collar (33 cm)

Tento typ dámskeho náhrdelníka tesne obopína hrdlo a hodí sa dámam s dlhým a štíhlym krkom. Krásne vynikne najmä s topom či šatami bez ramienok.

Chocker (41 cm )

Náhrdelník tejto dĺžky spočíva na kľúčnych kostiach. Je dĺžka, ktorá je vhodná k neformálnemu casual štýlu, no znova sa hodí len dámam so štíhlejším a dlhším krkom.

 Princess (45 cm)

Klasická dĺžka väčšiny dámskych náhrdelníkov, ktorá siaha pod kľúčne kosti a krásne vynikne na rolákoch a na topoch so stredne hlbokým výstrihom.

Matinée (60 cm)

Náhrdelník dosahuje dĺžku zhruba do hornej polovice hrudníka. Tieto náhrdelníky sú ideálne k formálnym outfitom. Nosiť ich môžete do práce, do divadla. Rovnako krásne vyniknú so šatami aj s kostýmom.

Opera (80 cm)

Dámsky náhrdelník v tejto dĺžke je možné preložiť na dvakrát a docieliť tak moderný dvojradový náhrdelník typu choker.

Rope  (100 cm)

Extra dlhý a veľmi univerzálny náhrdelník je módnym doplnkom, ktorý môžete nosiť na viackrát obtočený okolo krku.

Náhrdelníky z polodrahokamov - liečivá sila a oslnivá krása

Šperk nemusí len zvýrazňovať vašu krásu, môže byť tiež prospešný pre vaše zdravie. Polodrahokamy majú v šperkárstve, ako i v dejinách ľudstva svoje nezastupiteľné miesto. Už od pradávna sa im prisudzovali liečivé účinky a ľudia ich nosili ako talizmany, ktoré ich ochraňovali pred negatívnou energiou, urieknutím či chorobami.

Náhrdelníky z polodrahokamov však nepútajú pozornosť len vďaka svojim liečivým a ochranným účinkom, ale tiež aj vďaka svojmu jedinečnému vzhľadu. Polodrahokamov je veľké množstvo a každý z nich má svoje unikátne vlastnosti. Vyberať si môžete náhrdelníky z polodrahokamov rôznych veľkostí, tvarov, ako i spôsobu opracovania. Ten pravý náhrdelník pre seba si môžete vybrať na základe vášho vkusu, alebo podľa vlastností a účinkov jednotlivých polodrahokamov.

Skvostné perly

Perly sú veľmi ceneným šperkom. Náhrdelníky z perál môžete nosiť bez ohľadu na to, aký máte vek. Je to šperk plný elegancie, noblesnosti a nadčasovosti. Tak, ako ho nosila kedysi Marilyn Monroe či Audrey Hepburn, tak isto ho môžete nosiť aj teraz. Perlovým náhrdelníkom ani po rokoch na lesku neubúda. Perlové náhrdelníky pôsobia veľmi romanticky a nežne.

Mladé slečny a útle ženy by mali siahnuť po náhrdelníku s drobnejšími perlami. Zrelé dámy sa môžu popýšiť aj hrubším perlovým náhrdelníkom. Veľmi pekne ukážu aj perlové náhrdelníky, ktoré sú vyhotovené v tzv. dvojrade alebo také, ktoré majú jednotlivé perly odstupňované od najmenších po najväčšie.

Ak sa rozhodujete pre výber vhodnej farby - biele perly sú nesmrteľnou klasikou. Čoraz populárnejšie sú však aj farebné perly nesúce sa v bronzových, pudrových či tmavých tónoch. Pri takýchto farbách si už však treba dávať pozor aj na farebnú kombináciu zvyšku vášho outfitu.

Výhody náhrdelníkov z chirurgickej ocele

Náhrdelníky z chirurgickej ocele, najmä tie v striebornej farbe, svojím vzhľadom pripomínajú náhrdelníky zo striebra, avšak oproti nim, majú niekoľko výhod, ktoré určite oceníte. Sú ideálne pre dámy aj mužov všetkých vekových kategórií, a taktiež predstavujú skvelý darček, ktorý poteší každého milovníka šperkov.

Náhrdelníky z chirurgickej ocele sú veľmi odolné a trvácne. Sú tvrdšie ako striebro, takže sa nemusíte obávať škrabancov. Dokonale odolávajú vlhkosti, takže sa s nimi môžete aj kúpať. A hlavne, nikdy vám nesčernejú, ich farba zostane stále rovnako krásna a žiarivá aj po rokoch.

Sú skvelou voľbou hlavne pre alergikov a ľudí s citlivou pokožkou. Ušľachtilá oceľ neobsahuje žiadne škodlivé zliatiny, ktoré by vašu pokožku dráždili. Ak ste alergickí na striebro či zlato, vyskúšajte chirurgickú oceľ, budete nadmieru spokojní.

Ocelové náhrdelníky vyzerajú luxusne, a pritom sú cenovo dostupné. Nájdete ich v najrôznejších vyhotoveniach či už ako náhrdelníky s príveskom, alebo v kombinácií s kubickými zirkónmi, polodrahokamami alebo inými prírodnými materiálmi. Navyše chirurgická oceľ je neskutočne tvárny materiál, a tak v našej ponuke nájdete aj náušnice z chirurgickej ocele, náramky či retiazky.

Stránka 1 z 1 - 2 položiek celkom
14435 nahrdelnik bronzit bronzovohnedy
36 €
A114034AM
Náhrdelník - shell perlový biely
29,99 €
AM7002